Μενού
Το Καλάθι σας

Ξηρά Τροφή Σκύλου: Κορυφαίες Μάρκες Σε Προσφορά

Η πιο απολαυστική στιγμή για τον σκύλο σας

Η καθημερινή στιγμή που ο σκύλος βλέπει το μπολάκι του γεμάτο, είναι ίσως η πιο χαρούμενη της ημέρας του. Όμως, ξέρετε ότι η επιλογή της σωστής ξηράς τροφής σκύλου είναι το μυστικό για μακροχρόνια υγεία, ενέργεια και ευεξίας. 

Petshop88 – Η νούμερο 1 επιλογή για ξηρά τροφή σκύλου

Στο Petshop88  θα βρείτε μια μεγάλη ποικιλία από ξηρές τροφές σκύλου super premium, ειδικά επιλεγμένες για να καλύπτουν κάθε ανάγκη:

✅ Υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη για δυνατούς μυς

✅ Ξηρά τροφή για στειρωμένα σκυλιά

✅ Ιδανική τροφή για κουτάβια σε ανάπτυξη

✅ Εξειδικευμένες επιλογές για ευαίσθητα στομάχια

✅ Συνταγές που βοηθούν σε δερματικά προβλήματα και υγιές τρίχωμα

Συνεργαζόμαστε με τα πιο γνωστά και αξιόπιστα brands παγκοσμίως:

• Royal Canin

• Pro Plan

• Acana

• Natura Diet

και πολλές ακόμη επιλογές για κάθε σκύλο και κάθε διατροφική ανάγκη.

Γιατί να επιλέξετε Petshop88

• Πιστοποιημένα προϊόντα & κορυφαία ποιότητα

• Άμεση αποστολή στον χώρο σας

• Συνεχείς προσφορές και value-for-money επιλογές

• Εξειδικευμένη φροντίδα για την υγεία του κατοικιδίου σας

Δώστε στον σκύλο σας την καλύτερη ξηρά τροφή σήμερα! Βρείτε τη σωστή τροφή που ταιριάζει στο κατοικίδιό σας, με ένα μόνο κλικ, και χαρίστε του γεύση, ενέργεια και υγεία κάθε μέρα! 

Acana Free Run Duck 11,4kg
Δωρεάν
Brand: Acana Κωδ.: 06.31.0114
Ξηρά τροφή σκύλου Acana Free Run Duck με πάπια.   Η φρέσκια πάπια που χρησιμοποιεί η Acana είναι ελευθέρας βοσκής, μεγαλωμένη στο αγροτικό Οντάριο και μας παραδίδεται σε θρεπτικές WHOLEPREY™ αναλογίες κρέατος, εντοσθίων και χόνδρου. Έτσι αντικατοπτρίζει τη φυσική διατροφή του σκύλου, ..
120.00€
10.53€/kg
Acana Free Run Duck 2kg
Δωρεάν
Brand: Acana Κωδ.: 06.31.0200
Ξηρά τροφή σκύλου Acana Free Run Duck με πάπια. Grain free Μονοπρωτεϊνική.   Η φρέσκια πάπια που χρησιμοποιεί η Acana είναι ελευθέρας βοσκής, μεγαλωμένη στο αγροτικό Οντάριο και μας παραδίδεται σε θρεπτικές WHOLEPREY™ αναλογίες κρέατος, εντοσθίων και χόνδρου. Έτσι αντικατοπτρίζει τη φ..
37.20€
18.60€/kg
Acana Grain Free Grass Fed Lamb 11.4kg
Δωρεάν
Brand: Acana Κωδ.: 06.07.0114
Ξηρά τροφή σκύλου Acana Grain Free Grass Fed Lamb μονοπρωτεϊνική με αρνί. Η ACANA Grass-Fed Lamb χαρακτηρίζεται από μια ασύγκριτη ποσότητα τοπικών συστατικών που μεγαλώνουν ή αλιεύονται από ανθρώπους που γνωρίζουμε και εμπιστευόμαστε, έχουν κριθεί “κατάλληλα προς ανθρώπινη κατανάλωση” και ..
115.00€
10.09€/kg
Acana Grain Free Grass Fed Lamb 2kg
Δωρεάν
Brand: Acana Κωδ.: 06.07.0200
Ξηρά τροφή σκύλου Acana Grain Free Grass Fed Lamb μονοπρωτεϊνική με αρνί.   Η ACANA Grass-Fed Lamb χαρακτηρίζεται από μια ασύγκριτη ποσότητα τοπικών συστατικών που μεγαλώνουν ή αλιεύονται από ανθρώπους που γνωρίζουμε και εμπιστευόμαστε, έχουν κριθεί “κατάλληλα προς ανθρώπινη κατανάλωσ..
35.00€
17.50€/kg
Acana Ranchlands 11,4kg (Ελαφρως Σκισμένο)
Δωρεάν -14 %
Brand: Acana Κωδ.: 06.14.0114KP
Ξηρά τροφή σκύλου Acana Ranchlands grain free.    Η ACANA Ranchlands αποτελείται από ωμά κρέατα και ψάρια του γλυκού νερού. Για να αντικατοπτρίζει τη διατροφή που θα προσέφερε και η Μητέρα Φύση στον σκύλο σας, αυτή η συνταγή περιλαμβάνει ολόκληρα ζωικά συστατικά, όπως κρέας, ψάρι, όργ..
108.00€ 125.00€
9.47€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 125.00€
Acana Yorkshire Pork 11,4kg
Δωρεάν
Brand: Acana Κωδ.: 06.16.0114
Ξηρά τροφή σκύλου grain free Acana Yorkshire Pork 11,4kg μονοπρωτεϊνική. Το φρέσκο χοιρινό μας μεγαλώνει στις φάρμες της Αλμπέρτα και μας παραδίδεται σε θρεπτικές WHOLEPREY™ αναλογίες κρέατος, εντοσθίων και χόνδρου. Έτσι αντικατοπτρίζει τη φυσική διατροφή του σκύλου, αφαιρώντας ουσιαστικά την ανάγκ..
107.00€
9.39€/kg
Acana Yorkshire Pork 2kg
Δωρεάν
Brand: Acana Κωδ.: 06.16.0200
Ξηρά τροφή σκύλου grain free Acana Yorkshire Pork 2kg μονοπρωτεϊνική. Το φρέσκο χοιρινό μας μεγαλώνει στις φάρμες της Αλμπέρτα και μας παραδίδεται σε θρεπτικές WHOLEPREY™ αναλογίες κρέατος, εντοσθίων και χόνδρου. Έτσι αντικατοπτρίζει τη φυσική διατροφή του σκύλου, αφαιρώντας ουσιαστικά την ανά..
33.70€
16.85€/kg
Advance Dog Veterinary Diets Renal 12kg (Ημ.Λήξης 12/26)
Δωρεάν -8 %
Brand: Advance Κωδ.: AD962347XWM
Ξηρά τροφή, κλινική δίαιτα Advance Dog Veterinary Diets Renal 12kg για σκύλους με προβλήματα στα νεφρά.Το ADVANCE VETINARY DIETS RENAL είναι ένα πλήρες διαιτητικό προϊόν για ενήλικους σκύλους που έχει περιορισμένη αλλά υψηλής ποιότητας περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες και χαμηλά επίπεδα φωσφόρου και συνι..
87.00€ 95.00€
7.25€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 95.00€
Barking Heads Fat Dog Slim (Light) 12kg (Ημ. Ληξης 11/26)
Δωρεάν -17 %
Brand: Barking Heads Κωδ.: BA27019XX
Super Premium ξηρά τροφή σκύλου Barking Heads Fat Dog Slim ( light )  για μείωση ή έλεγχο βάρους με Κοτόπουλο & Πέστροφα.Με κοτόπουλο ως τη μοναδική πηγή πρωτεϊνών, χαμηλή περιεκτικότητα σε λιπαρά, καστανό ρύζι (εξαιρετικά εύπεπτη πηγή υδατανθράκων και υψηλής ποιότητας φυτική ίνα), καρότα, ..
75.00€ 90.00€
6.25€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 90.00€
Belcando Finest Grain Free Lamb 12,5kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -14 %
Brand: Belcando Κωδ.: 07431XWM
Belcando Finest Grain Free Lamb 12,5kg.   Ιδανική για εκλεκτικούς σκύλους μικρών και μεσαίων φυλών.  Η θρεπτική εναλλακτική λύση για σκύλους που έχουν αλλεργία στα σιτηρά, τη γλουτένη ή δυσανεξίες. Στο προϊόν αυτό, τα σιτηρά έχουν αντικατασταθεί από τον πολύ υψηλής διατροφικής αξίας ..
78.00€ 91.00€
6.24€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 91.00€
Belcando Lamb And Rice 12.5kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -11 %
Brand: Belcando Κωδ.: 07522XAM
Ξηρά τροφή σκύλου Belcando Lamb And Rice με αρνί και ρύζι.      Πλήρης ολιστική τροφή με αρνί και ρύζι για το ενήλικο σκυλάκι σας. Η τροφή αυτή είναι ειδικά σχεδιασμένη ώστε να καλύπτει τις ανάγκες των σκύλων με ευαισθησίες (πχ. πεπτικά και αλλεργικά προβλήματα). Είναι εύπεπτη κα..
72.00€ 81.00€
5.76€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 81.00€
Calibra VD Dog Hypoallergenic Skin & Coat Support 2kg - (Ημ. Λήξης 11/26)
-32 %
Brand: Calibra Κωδ.: CLVD7005KA
Ξηρή Τροφή, Κλινική Δίαιτα Σκύλου Calibra VD Dog Hypoallergenic Skin & Coat Support 2kg.Περιορισμός της δυσανεξίας σε διάφορα συστατικά και θρεπτικές ουσίες.Υποστήριξη της λειτουργίας του δέρματος σε περίπτωση δερματοπάθειας και υπερβολικής τριχόπτωσης.Προτεινόμενη χρήση για:Διαχείριση των κλινι..
19.00€ 28.00€
9.50€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 28.00€
Happy Dog Dog's Favorite Beef 15kg (Ελαφρώς σκισμένο)
Δωρεάν -10 %
Brand: Happy Dog Κωδ.: DF15003xx
Happy Dog Dog's Favorite Beef 15kg.Πλήρης τροφή για ενήλικα σκυλιά με βοδινό.Περιγραφή:ΣΥΝΘΕΣΗ: Δημητριακά, κρέας και ζωικά παράγωγα ( 6% βοδινό *), έλαια και λίπη,παράγωγα φυτικής προέλευσης, μέταλλα · * αποξηραμένος. ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ: Ακατέργαστη πρωτεΐνη 22,0%, ακατέργαστο λίπος 8,0%, ακα..
35.00€ 39.00€
70.00€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 39.00€
Hill's Science Plan Adult Small & Mini Light  Για Σκύλους Με Κοτόπουλο 1,5kg (Ημ. Λήξης 11/2026)
-22 %
Brand: Hills Κωδ.: 55040596XWM
Η ξηρά τροφή σκύλου Science Plan Canine Adult Small & Miniature είναι σχεδιασμένη για να βοηθήσει στη διατήρηση του ιδανικού βάρους και για την υποστήριξη της στοματικής υγιεινής στους σκύλους μικρόσωμων φυλών. Η τροφή για σκύλους HILL'S SCIENCE PLAN Light Small & Mini Adult είναι μια ειδικά..
12.00€ 15.40€
8.00€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 15.40€
Hill's Science Plan No Grain Adult Hypoallergenic Medium για Σκύλους με Σολομό 12kg
Δωρεάν Αποστολή σε 1-3 Ημέρες
Brand: Hills Κωδ.: 55041012
Ξηρά τροφή σκύλου Hill's Science Plan No Grain Adult Hypoallergenic Medium για Σκύλους με Σολομό 12kg.Είναι μια πλήρης τροφή για ευαίσθητα ενήλικα σκυλιά. Είναι φτιαγμένο με μία μόνο πηγή ζωικής πρωτεΐνης και είναι απαλλαγμένο από δημητριακά, καθιστώντας το ιδανικό για όσους έχουν διατροφικές ε..
115.00€
9.58€/kg
Hill's Science Plan Puppy Small & Mini Για Σκύλους με Κοτόπουλο 1,5kg (Ημ. Λήξης 10/26)
-40 %
Brand: Hills Κωδ.: 55040610xam
Ξηρά τροφή σκύλου Hill's Science Plan Puppy Small & Mini για κουτάβια μικρόσωμων φυλών 1,5kg .Τροφή κατάλληλη για κουτάβια μικρόσωμων και νανόσωμων φυλών από τον απογαλακτισμό μέχρι την ηλικία του 1 έτους και σκύλες σε εγκυμοσύνη και γαλουχία. Εφόσον δοθεί η  κατάλληλή τροφή SciencePlan Pup..
9.00€ 15.00€
6.00€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 15.00€
Josera Active Nature Gluten Free με Πουλερικά & Αρνί 12,5kg
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4810
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Active Nature Gluten Free με Πουλερικά & Αρνί 12.5kg.Super premium τροφή υψηλής ποιότητας με τέλεια προσαρμοσμένη συνταγή που αποτελείται από τα καλύτερα φυσικά συστατικά, για σκύλους που αγαπούν την ελευθερία με όλη την ενέργεια που χρειάζονται. Με νόστιμα πουλερικ..
64.80€
5.18€/kg
Josera Adult Medi/Maxi Chicken & Rice 12,5kg
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4832
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Adult Medi/Maxi Chicken & Rice (Large Breed Gluten Free) 12,5kg για μεγαλόσωμους σκύλους.Μια τροφή για σκύλους μεγαλόσωμων φυλών, ειδικά προσαρμοσμένη στις ανάγκες τους! Κύρια χαρακτηριστικά:Το πολύ μεγάλο μέγεθος της κροκέτας προσφέρει άφθονη μά..
60.37€
4.83€/kg
Brand: Josera Κωδ.: x20.12.4832x
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Adult Medi/Maxi Chicken & Rice 3kgΜια τροφή για σκύλους μεσαίου & μεγαλόσωμων φυλών, ειδικά προσαρμοσμένη στις ανάγκες τους! Κύρια χαρακτηριστικά:Το πολύ μεγάλο μέγεθος της κροκέτας προσφέρει άφθονη μάσηση και αποτρέπει τη γρήγορη κατάποση τη..
19.20€
6.40€/kg
Josera Duck And Potato Grain Free 12,5kg
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4812
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Duck and Potato με πάπια και πατάτα χωρίς δημητριακά.Η Super Premium ποιότητα, η σύγχρονη επεξεργασία και η προσεκτική επιλογή συστατικών διασφαλίζουν στην τροφή υψηλή πεπτικότητα και την καθιστούν κατάλληλη για σκύλους με ευαίσθητο πεπτικό σύστημα.Μια υγιεινή απόλαυση που π..
78.21€
6.26€/kg
Josera Festival Gluten Free 12,5kg με σολομό
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4785
Super Premium Ξηρά τροφή σκύλου Josera Festival Gluten Free 12,5kg με σολομό.Ένα μοναδικό μενού για τους απαιτητικούς τετράποδους φίλους μας. Αυτή η σκυλοτροφή μπορεί να δοθεί ξηρή ή υγρή. Απλώς προσθέστε νερό στη σκόνη σάλτσας για να μεταμορφώσετε αυτή την τραγανή κροκέτα σε μια ιδιαίτερη γευσ..
65.39€
5.23€/kg
Josera FiestaPlus Gluten-Free 12,5kg με Σολομο
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4808
Ξηρά τροφή σκύλου Josera FiestaPlus 12,5kg με πουλερικά και σολομό.Η τροφή Josera FiestaPlus προσθέτει ποικιλία σε κάθε γεύμα και οι δίχρωμες κροκέτες της είναι μόνο η αρχή! Τα κόκκινα κομματάκια Vital Booster Chips για ζωτική ενέργεια τονώνουν τη ζωτικότητα του αγαπημένου σας τετράποδου, καθώς περι..
59.09€
4.73€/kg
Josera High Protein Grain Free Adult Sea Fish 12,5kg
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4842
Ξηρά τροφή σκύλου Josera High Protein Grain Free Adult Sea Fish (πρώην Poultry and Trout Grain Free) 12,5kg με κοτόπουλο και πέστροφα. Χωρίς Δημητριακά.Για δραστήριους σκύλους που αγαπούν τη φύση και θέλουν ή χρειάζονται μία διατροφή χωρίς σιτηρά.Βασικά Χαρακτηριστικά: Πολλή ενέργεια για πολύ δρασ..
72.50€
5.80€/kg
Josera Kids Gluten Free 12,5kg +2,5kg Δώρο
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4818
Super premium ξηρά τροφή σκύλου Josera Kids Gluten Free 12,5kg για κουτάβια μεσαίων και μεγάλων φιλών άνω των 6 εβδομάδων.Αυτή η συνταγή χαμηλής ενέργειας με εξατομικευμένη περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη και λίπος υποστηρίζει ελεγχόμενο ρυθμό ανάπτυξης, ισχυρή ανάπτυξη των οστών και υγιείς αρθρώσει..
57.93€
3.86€/kg
Josera Lamb & Rice Gluten Free 12,5kg + 2,5kg Δώρο
Δωρεάν -10% BoxNow
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4783
Josera Adult Lamb & Rice Gluten Free 12,5kgΞηρά τροφή σκύλου Josera Lamb & Rice Gluten Free με αρνί και ρύζι. Νόστιμη super premium ξηρή τροφή για ενήλικους σκύλους, με αρνί ως μοναδική πηγή ζωικών πρωτεϊνών.Single-Animal-Protein, εύπεπτο ρύζι, χωρίς γλουτένη, υποστηρίζει δέρμα & τρίχωμα..
67.00€
4.47€/kg
Josera Optiness grain free με Αρνί & Ρύζι 12,5kg
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4821
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Optiness Medium Maxi grain free με Αρνί & Ρύζι 12,5kg με αρνί.Μια ξεχωριστή καθημερινή συνταγή που παρέχει στους επιλεκτικούς τετράποδους φίλους μας ότι χρειάζονται. Εκλεκτό αρνί και υψηλής ποιότητας υδατάνθρακες εξασφαλίζουν υψηλό βαθμό ανοχής. Η μειωμένη περι..
61.19€
4.90€/kg
Brand: Josera Κωδ.: x20.12.4821x
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Optiness Medium Maxi grain free με Αρνί & Ρύζι 3kg με αρνί.Μια ξεχωριστή καθημερινή συνταγή που παρέχει στους επιλεκτικούς τετράποδους φίλους μας ότι χρειάζονται. Εκλεκτό αρνί και υψηλής ποιότητας υδατάνθρακες εξασφαλίζουν υψηλό βαθμό ανοχής. Η μειωμένη περιεκτ..
19.00€
6.33€/kg
Josera Senior Plus 12,5kg με Σολομό
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4816
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Senior Plus 12,5kg με Σολομό για τους ηλικιωμένους σκύλους άνω των 7 ετών.Η νέα ολοκληρωμένη mature συνταγή για ηλικιωμένα σκυλιά έχει ειδικά σχεδιαστεί με γνώμονα τις ανάγκες τους. Βασικά Χαρακτηριστικά: Προσαρμοσμένη περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες και ανόργανα άλατα για..
58.62€
4.69€/kg
Josera Sensi Adult 12,5kg με Πάπια & Σολoμό
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4831
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Sensi Adult Medium / Maxi 12,5kg με Πάπια και Σολoμό, χωρίς καλαμπόκι.Ιδιαίτερα εύπεπτη τροφή για δραστήριους σκύλους Πάπια και Σολoμό. Συνταγή χωρίς γλουτένη (glouten free).Υψηλής ποιότητας Super Premium τροφή για ευαίσθητους, δραστήριους ενήλικους σκύλους.Η Sensi Adult με ..
67.83€
5.43€/kg
Josera Sensi Junior 12,5kg με Πάπια & Σολομό
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4823
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Sensi Junior Medi/maxi με Πάπια & Σολομό 12,5kg για κουτάβια άνω των 6 εβδομάδων όλων των φυλών. Πολύ εύπεπτη συνταγή για την ανατροφή δραστήριων φυλών με πάπια και σολομό.Δεν είναι τυχαίο ότι αποτελεί το Νο1 κωδικό της Josera σε πωλήσεις στο petshop88. Συνταγή ανά..
67.83€
4.38€/kg
Brand: Josera Κωδ.: x20.12.4823x
Ξηρά τροφή σκύλου Josera Sensi Junior Medi/maxi με Πάπια & Σολομό 3kg για κουτάβια άνω των 6 εβδομάδων όλων των φυλών. Πολύ εύπεπτη συνταγή για την ανατροφή δραστήριων φυλών με πάπια και σολομό.Δεν είναι τυχαίο ότι αποτελεί το Νο1 κωδικό της Josera σε πωλήσεις στο petshop88. Συνταγή ανάπτυ..
20.50€
6.83€/kg
Josera Sensi Plus Glute Free 12,5kg με Πάπια
Δωρεάν
Brand: Josera Κωδ.: 20.12.4787
Super premium Ξηρά τροφή σκύλου Josera Sensi Plus 12,5 kg  με Πάπια.Ισορροπημένη διατροφή για ευαίσθητους σκύλους.Με πάπια. Συνταγή χωρίς γλουτένη (gluten-free).Μια σκυλοτροφή η οποία λύνει σχεδόν άμεσα προβλήματα που έχουν σκύλοι με ευαίσθητο στομάχι. Για τους πιστούς συντρόφους μας με ειδικέ..
58.97€
4.72€/kg
Josidog ( by Josera) Family Gluten Free 15kg (Ημ Λήξης 10/26)
Δωρεάν -17 %
Brand: Josidog Κωδ.: 20.15.0050XWM
Ξηρά τροφή σκύλου Josidog ( by Josera) Family Gluten Free 15kg.Υψηλής ενέργειας διατροφή puppy για κουτάβια θηλάζουσες σκύλες.Ένας μοναδικός συνδυασμός θρεπτικών συστατικών για να κρατάτε το σκύλο σας υγιή και ευτυχισμένο.Βασικά Χαρασκτηριστικά:Πλήρης τροφή για μητέρες σκύλους και τα κουτάβια τ..
55.00€ 66.34€
3.67€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 66.34€
Nature's Protection Superior Care White Dog Small & Mini Adult  με Αρνί 10kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -10% BoxNow -11 % Προσωρινά μη διαθέσιμο
Brand: Nature's Protection Κωδ.: 147.0078xam
Ξηρά τροφή σκύλου Nature's Protection Superior Care White Dog Small & Mini Adult  with Lamb 10kg για ενήλικα μικρόσωμα σκυλιά με λευκό τρίχωμα.Αυτό το μοναδικό προϊόν βοηθά στην απομάκρυνση των λεκέδων των δακρύων του σκύλου που αποχρωματίζουν τη γύρω περιοχή και ερεθίζουν τα μάτια του..
83.00€ 93.40€
8.30€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 93.40€
Naturea Elements Adult Chicken 2kg
-12 %
Brand: Naturea Κωδ.: 01.81.0200
SUper premium ξηρά τροφή σκύλου Naturea Elements Adult Chicken 2kg με κοτόπουλο, για ενήλικους σκύλους όλων των φυλών.Η νέα σειρά συνταγών Naturea Elements σχεδιάστηκε ως μια πιο οικονομική σκυλοτροφή με υψηλή ποιότητα συστατικών. Βασικά χαρακτηριστικά: Πάντα με πρώτο συστατικό το κρέας υψ..
15.00€ 17.00€
7.50€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 17.00€
Naturea Elements Adult Chicken 2kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
-27 %
Brand: Naturea Κωδ.: 01.81.0200XWM
SUper premium ξηρά τροφή σκύλου Naturea Elements Adult Chicken 2kg με κοτόπουλο, για ενήλικους σκύλους όλων των φυλών.Η νέα σειρά συνταγών Naturea Elements σχεδιάστηκε ως μια πιο οικονομική σκυλοτροφή με υψηλή ποιότητα συστατικών. Βασικά χαρακτηριστικά: Πάντα με πρώτο συστατικό το κρέας υψ..
11.00€ 15.00€
5.50€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 15.00€
Naturea Elements Adult Five Fish 12kg
Δωρεάν
Brand: Naturea Κωδ.: 01.83.1200
Η Naturea Elements Adult Five Fish είναι μια πλήρης και ισορροπημένη ξηρά τροφή ολιστικής προσέγγισης, ειδικά σχεδιασμένη για ενήλικους σκύλους όλων των φυλών, προσφέροντας καθημερινή θρέψη, ενέργεια και ολοκληρωμένη φροντίδα σε κάθε στάδιο της ενήλικης ζωής τους.Βασισμένη σε επιλεγμένα αφυδατωμ..
59.00€
4.92€/kg
Brand: Naturea Κωδ.: 01.83.0200
Η Naturea Elements Adult Five Fish είναι μια πλήρης και ισορροπημένη ξηρά τροφή ολιστικής προσέγγισης, ειδικά σχεδιασμένη για ενήλικους σκύλους όλων των φυλών, προσφέροντας καθημερινή θρέψη, ενέργεια και ολοκληρωμένη φροντίδα σε κάθε στάδιο της ενήλικης ζωής τους.Βασισμένη σε επιλεγμένα αφυδατωμ..
18.50€
9.25€/kg
Naturea Naturals Agnus Grasslands Lamb 12kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -14 %
Brand: Naturea Κωδ.: 01.52.1200xx
Ξηρά Τροφή Naturea Naturals Agnus Grasslands Lamb 12kg για Ενήλικους Σκύλους με Αρνί.  Μια μονοπρωτεινική συνταγή, φτιαγμένη μόνο με κρέας αρνιού ειδικά για τους ευαίσθητους τριχωτούς μας φίλους. Με υψηλή γευστικότητα, υποαλλεργική και με περισσότερη μεταβολίσιμη ενέργεια. Το κύριο συστατι..
69.00€ 79.90€
5.75€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 79.90€
Oasy Dry Dog Grain Free Adult Medium - Large Fish 2,5kg (Ημ. Λήξης 11/26)
-22 %
Brand: Oasy Κωδ.: OA-244XWM
Oasy Dry Dog Grain Free Adult Medium - Large Fish 2,5kg. Σεβαστείτε τη σαρκοφάγο φύση του σκύλου σας. Με σύνθεση χωρίς δημητριακά και γλουτένη και με υψηλή ποσότητα κρέατος για μέγιστη γευστικότητα, αυτή είναι η τέλεια τροφή για τον ενήλικο σκύλο σας. Περιλαμβάνει 50% ψάρι ως μοναδική πηγή ζωικής πρ..
19.00€ 24.50€
7.60€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 24.50€
Ownat Classic Complet 20Kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -8 %
Brand: Ownat Κωδ.: 71P225xa
Πλήρης και ισορροπημένη διατροφή με εξαιρετική γευστικότητα λόγω της περιεκτικότητάς της σε φρέσκο νωπό κρέας. Σχεδιασμένη για να καλύπτει τις διατροφικές ανάγκες ενός ενήλικου σκύλου με φυσιολογικά επίπεδα δραστηριότητας, ανεξαρτήτου μεγέθους ή φυλής. Σύνθεση: Κρέας 32% (αφυδατωμένο κρέας 22%, φρέ..
57.00€ 62.00€
2.85€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 62.00€
Royal Canin Gastrointestinal High Fibre Dog 14kg (Ελαφρώς σκισμένο)
Δωρεάν -8 %
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3144140XWM
Ξηρά Τροφή Σκύλου Royal Canin Gastrointestinal High fibre Dog 14kg.Ενδείξεις ΔυσκοιλιότηταΚολίτιδα που ανταποκρίνεται στις ίνεςΔιάρροια λόγω stress Διαταραχές στις οποίες συστήνεται υψηλότερο επίπεδο ινώνΠεπτική ασφάλειαΣυνδυασμός εξαιρετικά εύπεπτων πρωτεϊνών (πρωτεΐνες L.I.P.**), πρεβιοτικών..
110.00€ 119.00€
7.86€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 119.00€
Royal Canin Hypoallergenic Dog 14kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -13 %
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3186140xa
Ξηρά Τροφή - Κλινική Δίαιτα Σκύλου Royal Canin Hypoallergenic Dog 14kg.Το HYPOALLERGENIC είναι μια πλήρης διαιτητική διατροφή για σκύλους με σύνθεση που μειώνει τη δυσανεξία στα συστατικά και τις θρεπτικές ουσίες. Η διατροφή αυτή περιέχει επιλεγμένες πηγές πρωτεΐνης και υδατανθράκων. ΕνδείξειςΤροφι..
105.00€ 120.00€
7.50€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 120.00€
Royal Canin Labrador Puppy 12kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -12 %
Brand: Royal Canin Κωδ.: 1017120XA
Ξηρά τροφή σκύλου Royal Canin Labrador Puppy , Junior 12kg για κουτάβια φυλής Labrador Retriever.Μέχρι 15 μηνών.Κατάλληλο για κουτάβια ηλικίας έως 15 μηνών, το ROYAL CANIN Labrador Retriever Puppy είναι ειδικά σχεδιασμένο με όλες τις διατροφικές ανάγκες του νέου σας Labrador Retriever στο μυαλό..
72.00€ 82.00€
6.00€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 82.00€
Solidary 22 Adult - Senior 15kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -10% BoxNow -13 %
Brand: Dingo Natura Super Premium Κωδ.: 27-0588XWM
Ξηρά τροφή σκύλου Solidary 22 Adult - Senior 15kg.Πλήρης και ισορροπημένη τροφή με τον σωστό συνδυασμό θρεπτικών συστατικών που βοηθά στη διατήρηση της υγείας και της ευεξίας των ενήλικων και των ηλικιωμένων σκύλων.Για ενήλικες και υπερήλικες σκύλους. «Γεννημένη» από μια ιδέα κατά την δύσκολη κοινων..
30.00€ 34.62€
2.00€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 34.62€
Virbac Dog Hypoallergy with Hydrolysed Fish Protein 3kg (Ημ.Λήξης 11/26)
Δωρεάν -10 %
Brand: Virbac Κωδ.: 900196XAM
Ξηρή Τροφή, Κλινική Δίαιτα Σκύλου Virbac Dog Hypoallergy with Hydrolysed Fish Protein 3kg.Περιορισμός της δυσανεξίας σε διάφορα συστατικά και θρεπτικά συστατικά ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΦΕΛΗΤροφική δυσανεξία που συνοδεύεται από γαστρεντερικές διαταραχέςΤροφική δυσανεξία που συνοδεύεται από διαταραχέ..
46.00€ 51.33€
15.33€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 51.33€
Virbac Dog Weight Loss & Control 12kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -11 %
Brand: Virbac Κωδ.: 900109xam
Ξηρή Τροφή, Κλινική Δίαιτα Σκύλου Virbac Dog Weight Loss & Control 12kg. Μείωση υπερβολικού βάρους.Ρύθμιση της παροχής γλυκόζης (σακχαρώδης διαβήτης).ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΦΕΛΗΧαμηλή ενεργειακή πυκνότητα Βελτίωση της αναλογίας άλιπης μάζας / λιπώδους μάζας Ενίσχυση των αρθρώσεων&nbs..
100.00€ 112.13€
8.33€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 112.13€
Κλινική Δίαιτα Σκύλου Trovet Mobility & Geriatrics Dog 10kg (Ελαφρώς Σκισμένο)
Δωρεάν -12 %
Brand: Trovet Κωδ.: 148.0205XAM
Κλινική Δίαιτα Σκύλου Κλινική Δίαιτα Σκύλου Trovet Mobility & Geriatrics Dog 10kg.Πλήρης διαιτητική τροφή για σκυλιά με ανάγκη ενίσχυσης της λειτουργίας των αρθρώσεων.Η διαιτητική τροφή Mobility & Geriatrics είναι ειδικά σχεδιασμένη για να υποστηρίζει τον ηλικιωμένο σκύλο με προβλήματα στις ..
78.00€ 88.30€
6.24€/kg
Χ.Τ.30 ημερών: 88.30€
Εμφάνιση 49 έως 96 από 1779 (38 Σελ.)

Συχνές Ερωτήσεις

Επίλεξε τροφή βάσει ηλικίας (κουτάβι/ενήλικος/ηλικιωμένος), βάρους, ενεργειακών αναγκών και πιθανών διατροφικών απαιτήσεων (π.χ. ευαισθησίες στο πεπτικό).

Λάβε υπόψη δραστηριότητα και συγκεκριμένες ανάγκες φυλής. Χρησιμοποίησε τα εξαιρετικά φίλτρα αναζήτησης που διαθέτει το petshop88 και βρες την κατάλληλη τροφή για τον μικρό σου φίλο.

Αν υπάρχουν ιατρικές ενδείξεις, συμβουλεύσου τον κτηνίατρο σου για εξατομικευμένη σύσταση.

Η πρωτεΐνη (%) αποτελείτο βασικό «δομικό υλικό» του σκύλου. Δεν μετράει μόνο το ποσοστό, αλλά η ποιότητα και η προέλευση της πρωτεΐνης (π.χ. φρέσκο κρέας και ζωικές πρωτεΐνες έναντι φυτικών πρωτεϊνών).

Η Πρωτεΐνη χτίζει, υποστηρίζει και διατηρεί τους μύες. Υποστηρίζει το ανοσοποιητικό και βοηθά δέρμα, τρίχωμα, όργανα

Συνήθης καταλληλόλητα ποσοστών πρωτεϊνών:

18–22% → ενήλικοι σκύλοι χαμηλής δραστηριότητας

22–26% → φυσιολογική καθημερινή δραστηριότητα

26–35% → κουτάβια, αθλητικοί, πολύ δραστήριοι

Αν υπάρχουν ιατρικά θέματα, συμβουλεύσου τον κτηνίατρο σου για εξατομικευμένη σύσταση.

Το Λίπος ή τα Λιπαρά (%) μιας ξηράς τροφής αποτελούν την κύρια πηγή ενέργειας.

Δίνει αντοχή & δύναμη, Βοηθά στην απορρόφηση βιταμινών (A, D, E, K) και βοηθά στην υγεία του τριχώματος.

Συνήθης καταλληλόλητα ποσοστών λιπαρών:

8–12% → στειρωμένοι ή παχύσαρκοι σκύλοι

12–16% → μέσος σκύλος

16–22% → κυνηγόσκυλα, σκύλοι εργασίας, κουτάβια, πολύ ενεργητικοί σκύλοι.

Οι Φυτικές Ίνες (%) αποτελούν το κεντρικό  «σύστημα πέψης» της ξηράς τροφής.

Ρυθμίζουν την λειτουργία του εντέρου, βοηθούν στα σταθερά κόπρανα, Προκαλούν κορεσμό (χρήσιμο σε light τροφές)

Συνήθης καταλληλόλητα ποσοστών Φυτικών Ινών:

2–3% → φυσιολογική πέψη

3–5% → ευαίσθητο στομάχι / έλεγχος βάρους

>5% → ειδικές light ή Κλινικές δίαιτες

Οι grain free τροφές σκύλων είναι τροφές που δεν περιέχουν δημητριακά όπως σιτάρι, καλαμπόκι, κριθάρι. Αντί αυτών χρησιμοποιούν άλλες πηγές υδατανθράκων, όπως πατάτα, γλυκοπατάτα ή όσπρια.

Χρησιμεύουν κυρίως σε σκύλους που παρουσιάζουν δυσανεξία ή αλλεργία στα δημητριακά ή έχουν ευαίσθητο πεπτικό σύστημα. Δεν είναι απαραίτητες για όλους τους σκύλους.

Οι μονοπρωτεϊνικές τροφές σκύλων περιέχουν μία μόνο ζωική πηγή πρωτεΐνης, για παράδειγμα μόνο αρνί, μόνο κοτόπουλο ή μόνο πάπια κτλ.

Χρησιμοποιούνται κυρίως σε σκύλους με τροφικές αλλεργίες ή δυσανεξίες και σε δίαιτες αποκλεισμού, ώστε να εντοπιστεί πιο εύκολα το συστατικό που προκαλεί πρόβλημα.

Σημαντικό είναι ότι grain free και μονοπρωτεϊνική τροφή δεν είναι το ίδιο πράγμα. Μια τροφή μπορεί να είναι το ένα, το άλλο ή και τα δύο ταυτόχρονα.

Η αλλαγή ξηράς τροφής πρέπει να γίνεται σταδιακά, ώστε να προσαρμοστεί σωστά το πεπτικό σύστημα του σκύλου και να αποφευχθούν πιθανές διάρροιες ή εμετοί.

Η ασφαλέστερη μέθοδος είναι η μετάβαση μέσα σε 7 ημέρες, αναμειγνύοντας παλιά και νέα τροφή.

Τις πρώτες 2 ημέρες δίνεται περίπου 75% από την παλιά τροφή και 25% από τη νέα. Τις επόμενες 2 ημέρες η αναλογία γίνεται 50% παλιά και 50% νέα. Στις ημέρες 5 και 6 δίνεται 25% παλιά και 75% νέα τροφή.

Την 7η ημέρα ο σκύλος μπορεί να τρώει αποκλειστικά τη νέα τροφή.

Κατά τη διάρκεια της αλλαγής παρακολουθούμε τα κόπρανα, την όρεξη και τη γενική διάθεση του σκύλου.

Αν εμφανιστούν έντονες γαστρεντερικές διαταραχές, η μετάβαση επιβραδύνεται ή επιστρέφουμε προσωρινά στο προηγούμενο στάδιο.

Σε σκύλους με ευαίσθητο στομάχι, αλλεργίες ή ιστορικό πεπτικών προβλημάτων, η μετάβαση μπορεί να διαρκέσει 10–14 ημέρες για μεγαλύτερη ασφάλεια.

Η ποσότητα εξαρτάται από βάρος, ηλικία, ενεργειακές ανάγκες και δραστηριότητα του σκύλου.

Οι ενδείξεις στη συσκευασία δίνουν αρχικό πλαίσιο, όμως η παρακολούθηση του σωματικού βάρους και οι προσαρμογές βάσει φυσικής κατάστασης είναι πιο αξιόπιστες.

Στις περιπτώσεις κλινικών διαιτών, προτίμησε εξατομικευμένη καθοδήγηση από κτηνίατρο.

Η επιλογή κλινικής δίαιτας για τον σκύλο πρέπει να γίνεται μετά από κτηνιατρική διάγνωση, καθώς η διατροφή αποτελεί μέρος της θεραπευτικής αγωγής και δεν χρησιμοποιείται προληπτικά.

Αρχικά πρέπει να έχει προσδιοριστεί με σαφήνεια η πάθηση, όπως για παράδειγμα ουρολογικά προβλήματα (Urinary), νεφρική ή ηπατική νόσος (Renal ή Hepatic), γαστρεντερικές διαταραχές (Gastrointestinal), τροφικές αλλεργίες (Hypoallergenic), παχυσαρκία (Obesity ή Weight Control) ή διαβήτης (Diabetic) κ.α.

Κάθε κλινική δίαιτα είναι σχεδιασμένη για συγκεκριμένο πρόβλημα και πρέπει να παρέχεται χωρίς πρόσθετες τροφές ή λιχουδιές.

Στη συνέχεια επιλέγεται η κατάλληλη κατηγορία δίαιτας και η μορφή που ταιριάζει στον σκύλο, ξηρά, υγρή ή συνδυασμός, λαμβάνοντας υπόψη την όρεξη, την ηλικία και το μέγεθός του.

Η αποδοχή της τροφής είναι σημαντική για τη σωστή συμμόρφωση στη θεραπεία.

Η μετάβαση πρέπει να γίνεται σταδιακά και ο σκύλος να παρακολουθείται για αλλαγές στα κόπρανα, στο βάρος και στη γενική του κατάσταση.

Οποιαδήποτε επιδείνωση ή δυσανεξία σημαίνει επανεκτίμηση της δίαιτας.

Γνωστά brand με αποδοτικές κλινικές δίαιτες σκύλου είναι οι Royal Canin, Hills, Pro Plan, Vet Life, Virbac, Brit, Trovet, Happy Dog.