Μενού
Το Καλάθι σας

Υγρή Τροφή Για Γάτες - Κονσέρβες Για Γάτες

Πού θα βρείτε την καλύτερη υγρή τροφή για γάτες; Μόνο στο Pet Shop 88! Στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα θα βρείτε εύγεστη υγρή τροφή για γάτες και πεντανόστιμες κονσέρβες για γάτες από τα μεγαλύτερα brands της αγοράς! Ταΐστε την γατούλα σας με γευστικές μπουκίτσες από κρέας ή ψάρι και φρέσκα λαχανικά.

Βρείτε κονσέρβες σε πολύ χαμηλές τιμές και εξασφαλίστε:

  • πλήρη και ισορροπημένη διατροφή για την ψιψίνα σας, ακόμα και για ειδικές περιπτώσεις (π.χ. στειρωμένες γάτες) 
  • υγιές ουροποιητικό 
  • λαμπερό τρίχωμα

Επιλέξτε την ιδανική κονσέρβα για τη γατούλα σας με ένα κλικ! Άμεση παράδοση στο χώρο σας!

Brand: Brit Κωδ.: 020-1413
Η Brit Care Real Mousse Tuna & Mackerel είναι μια συμπληρωματική super premium υγρή τροφή σε ατομικά κυπελλάκια με αφράτη, βελούδινη mousse, ειδικά σχεδιασμένη για να προσφέρει μια ξεχωριστή γευστική εμπειρία ακόμα και στις πιο απαιτητικές γάτες.Παρασκευάζεται με πραγματικό τόνο (13%) και σ..
8.90€
59.33€/kg
Brand: Brit Κωδ.: 020-1414
Η Brit Care Real Mousse Tuna είναι μια συμπληρωματική super premium υγρή τροφή σε ατομικά κυπελλάκια με αφράτη, βελούδινη mousse, ειδικά σχεδιασμένη για να προσφέρει μια μοναδική γευστική εμπειρία ακόμα και στις πιο απαιτητικές γάτες.Παρασκευάζεται με 26% πραγματικό τόνο, προσφέροντας πλούσια γεύση,..
8.90€
59.33€/kg
Brand: Brit Κωδ.: 020-1411
Η Brit Care Real Tuna Loaf είναι μια συμπληρωματική super premium υγρή τροφή σε ατομικές μερίδες (loaf), ειδικά σχεδιασμένη για να προσφέρει μια μοναδική γευστική εμπειρία και πολύτιμα λειτουργικά οφέλη ακόμα και στις πιο απαιτητικές γάτες.Με υψηλή περιεκτικότητα σε πραγματικό φιλέτο τόνου (35,..
3.90€
52.70€/kg
Brand: Brit Κωδ.: 020-1407
Η Brit Premium By Nature Mousse Καρδιές Πουλερικών είναι μια πλήρης και ισορροπημένη υγρή τροφή σε κονσέρβα με βελούδινη, κρεμώδη υφή μους, ειδικά σχεδιασμένη για την καθημερινή θρέψη και ενυδάτωση των ενήλικων γατών κάθε φυλής.Με εκλεκτές καρδιές πουλερικών, προσφέρει πρωτεΐνες υψηλής βιολογικ..
1.50€
17.65€/kg
Brand: Brit Κωδ.: 020-1406
Η Brit Premium By Nature Mousse Turkey είναι μια πλήρης και ισορροπημένη υγρή τροφή σε κονσέρβα με βελούδινη, κρεμώδη υφή μους, ειδικά σχεδιασμένη για την καθημερινή θρέψη και ενυδάτωση των ενήλικων γατών κάθε φυλής.Με εκλεκτή γαλοπούλα, προσφέρει πρωτεΐνες υψηλής βιολογικής αξίας, πλούσια γεύση και..
1.50€
17.65€/kg
Brand: Brit Κωδ.: 020-0590
Υγρή Τροφή Γάτας Brit Premium Cat Fillets in Gravy Pouches Family Plate Πολυσυσκευασία 12x85gr. Η καθημερινή απόλαυση σε οικογενειακή συσκευασία! Μια γευστική ποικιλία 12 γευμάτων σε ζουμερή σάλτσα. Η πολυσυσκευασία της Brit Premium προσφέρει στη γάτα σας ένα πλήρες και ισορροπημένο μενού, καλύπτο..
10.70€
10.49€/kg
Brand: Dr Trend Κωδ.: 5655
Υγρή Τροφή Γάτας Dr Trend Adult Cat With Duck Φακελάκι 85gr.Υψηλής ποιότητας πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες με Πάπια.Σύνθεση; 81% κρέας & ζωικά παράγωγα σε κομματάκια (χοιρινό, πουλερικά εκ των οποίων 4% πάπια, βοδινό), σιτηρά, εκχυλίσματα φυτικών πρωτεϊνών, μέταλλα, ψάρια & παράγωγα ψ..
0.70€
8.24€/kg
Brand: Dr Trend Κωδ.: 5659
Υγρή Τροφή Γάτας Dr Trend Sterilised Cat Chicken Φακελάκι 85gr.Υψηλής ποιότητας πλήρης υγρή τροφή για στειρωμένες γάτες με Κοτόπουλο.Σύνθεση: 76% κρέας & ζωικά παράγωγα σε κομματάκια (πουλερικά εκ των οποίων 16% κοτόπουλο, χοιρινό), σιτηρά, παράγωγα φυτικής προέλευσης (πολτός ζαχαρότευτλου, κυττ..
0.70€
8.24€/kg
Υγρή Τροφή Γάτας Granatapet Delicatessen 800gr με Πάπια και Πουλερικά
Προσωρινά μη διαθέσιμο
Brand: Granatapet Κωδ.: 198523
Υγρή Τροφή - Κονσέρβα Γάτας Granatapet Delicatessen Duck & Poultry 800gr με Πάπια και πουλερικά.  H σειρά DeliCATessen είναι η κονσέρβα για τη γατούλα σας που θα σας ζητάει ξανά και ξανά. Πλούσια σε Ωμέγα 3 και Ωμέγα 6 λιπαρά   Ρυθμίστε την αρτηριακή πίεση και εξουδετερ..
6.50€
8.13€/kg
Υγρή Τροφή Γάτας Granatapet Delicatessen Salmon & Seafood 800gr με Σολομό και Θαλασσινά
Προσωρινά μη διαθέσιμο
Brand: Granatapet Κωδ.: 198561
Υγρή Τροφή - Κονσέρβα Γάτας Granatapet Delicatessen Salmon & Seafood 800gr με Σολομό και Θαλασσινά.  Πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γατούλες συσκευασία 800γρ.  H σειρά DeliCATessen είναι το πατέ για τη γατούλα σας που θα σας ζητάει ξανά και ξανά.Πλούσια σε Ωμέγα 3 και Ωμέγα 6..
6.50€
8.13€/kg
Brand: Granatapet Κωδ.: 197540
Υγρή Τροφή Γάτας Granatapet Delicatessen Venison & Tuna 85gr με Ελάφι & Τόνο σε Φακελάκι.    Πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γατούλες συσκευασία 85γρ.Οφέλη*:Εκλεκτό πατέ σε φακελάκι 85γρ. και αντιστοίχως σε κουτί των 6, ενισχύει την σειρά Delicatessen που ήδη αγαπούν οι κα..
1.90€
22.35€/kg
Brand: Happy Cat Κωδ.: PC08528
Υγρή Τροφή Γάτας Happy Cat Kitten & Junior Meat in Sauce Duck 85gr.Grain Free πλήρης υγρή τροφή για γατάκια από 2 έως 12 μηνών. Κατάλληλη και για στειρωμένα γατάκια.Η υγρή τροφή Happy Cat Meat in Sauce Kitten & Junior με πάπια έχει αναπτυχθεί ειδικά για γατάκια ηλικίας 2 έως 12 μην..
0.90€
10.59€/kg
Brand: Happy Cat Κωδ.: PC08531
Υγρή Τροφή Γάτας Happy Cat Meat in Sauce Lamb 85gr. Grain Free πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες. Κατάλληλη και για στειρωμένες γάτες.Οι γάτες χρειάζονται υγρή τροφή για να διατηρούν έναν υγιή μεταβολισμό. Το Happy Cat Meat in Sauce Culinary Farm Lamb προσφέρει στον μικρό σας φίλο ..
0.90€
10.59€/kg
Brand: Happy Cat Κωδ.: PC08527
Υγρή Τροφή Γάτας Happy Cat Meat in Sauce Beef 85gr.Grain Free πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες. Κατάλληλη και για στειρωμένες γάτες.Με το Happy Cat Meat in Sauce Culinary Bavarian Beef, προσφέρετε στο μικρό σας γατούλη μια ποικιλία υγρής τροφής χωρίς δημητριακά, με επιλεγμένα συστατικά..
0.90€
10.59€/kg
Brand: Happy Cat Κωδ.: PC08529
Υγρή Τροφή Γάτας Happy Cat Meat in Sauce Chicken 85gr. Grain Free πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες. Κατάλληλη και για στειρωμένες γάτες.Μια καλή υγρή τροφή για γάτες με υψηλή περιεκτικότητα σε κρέας δεν παρέχει μόνο όλα τα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται η γάτα σας για μια ισορρ..
0.90€
10.59€/kg
Brand: Happy Cat Κωδ.: PC08533
Υγρή Τροφή Γάτας Happy Cat Meat in Sauce Duck 85gr. Grain Free πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες. Κατάλληλη και για στειρωμένες γάτες.Η ποιοτική υγρή τροφή για γάτες με υψηλή περιεκτικότητα σε κρέας όχι μόνο εξασφαλίζει μια διατροφή κατάλληλη για το είδος τους, αλλά συμβάλλει σημαν..
0.90€
10.59€/kg
Brand: Happy Cat Κωδ.: PC08532
Υγρή Τροφή Γάτας Happy Cat Meat in Sauce Trout 85gr. Grain Free πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες. Κατάλληλη και για στειρωμένες γάτες.Μια απολαυστική, grain-free (χωρίς δημητριακά) υγρή τροφή για γάτες, σχεδιασμένη για να ικανοποιεί μικρούς γαστρονομικούς λάτρεις που προτιμούν το ..
0.90€
10.59€/kg
Brand: Happy Cat Κωδ.: PC08530
Υγρή Τροφή Γάτας Happy Cat Meat in Sauce Salmon 85gr. Grain Free πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες. Κατάλληλη και για στειρωμένες γάτες.Η Happy Cat Culinary Atlantic Salmon είναι μια grain-free (χωρίς δημητριακά) υγρή τροφή για γάτες με εκλεκτό ψάρι. Αυτή η νόστιμη συνταγή, με πάνω..
0.90€
10.59€/kg
Brand: Hills Κωδ.: 55040996
Υγρή Τροφή - Κονσέρβα Γάτας Hill's Prescription Diet Feline On-Care Chicken & Vegetable Stew για Γάτες με καρκίνο 82gr με Κοτόπουλο και Λαχανικά.Οι διατροφολόγοι και οι κτηνίατροι της Hill's ανέπτυξαν την κλινική διατροφή του Hill's Prescription DietONC Care για να βοηθήσουν ειδικά στη θρέψη και..
2.35€
28.66€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-136
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Diabetes Chicken 185gr με κοτόπουλο.Για τη ρύθμιση της παροχής γλυκόζης (σακχαρώδης διαβήτης) και τη μείωση της παχυσαρκίας. Το Kattovit Feline Diet - DIABETES αναπτύχθηκε ειδικά με υδατάνθρακες μακράς αλυσίδας για ρυθμιζόμενη απελευθέρωση γλυκόζης. Η υψ..
2.30€
12.43€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-144
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Diabetes Chicken σε Φακελάκι 85gr με κοτόπουλο.Για τη ρύθμιση της παροχής γλυκόζης (σακχαρώδης διαβήτης) και τη μείωση της παχυσαρκίας. Το Kattovit Feline Diet - DIABETES αναπτύχθηκε ειδικά με υδατάνθρακες μακράς αλυσίδας για ρυθμιζόμενη απελευθέρ..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-142
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Gastro Duck & Rice σε Φακελάκι 85gr με Πάπια και Ρύζι.Για την αντιστάθμιση της παγκρεατικής ανεπάρκειας καθώς και για την ανακούφιση των διαταραχών της εντερικής απορρόφησης. Το Kattovit Feline Diet - GASTRO αναπτύχθηκε ειδικά για γάτες με γαστρεντερικά..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-141
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Gastro Turkey & Rice σε Φακελάκι 85gr με Γαλοπούλα και Ρύζι.Για την αντιστάθμιση της παγκρεατικής ανεπάρκειας καθώς και για την ανακούφιση των διαταραχών της εντερικής απορρόφησης. Το Kattovit Feline Diet - GASTRO αναπτύχθηκε ειδικά για γάτες με γαστρεν..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-132
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Gastro Turkey 185gr με γαλοπούλα.Για την αντιστάθμιση της παγκρεατικής ανεπάρκειας καθώς και για την ανακούφιση των διαταραχών της εντερικής απορρόφησης. Το Kattovit Feline Diet - GASTRO αναπτύχθηκε ειδικά για γάτες με γαστρεντερικά προβλήματα (γαστρεντερικό,..
2.30€
12.43€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-131
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Gastro Turkey 85gr με γαλοπούλα.Για την αντιστάθμιση της παγκρεατικής ανεπάρκειας καθώς και για την ανακούφιση των διαταραχών της εντερικής απορρόφησης. Το Kattovit Feline Diet - GASTRO αναπτύχθηκε ειδικά για γάτες με γαστρεντερικά προβλήματα (γαστρεντερικό, ..
1.40€
16.47€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-137
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Renal με Βοδινό 85gr. Η Kattovit Feline Diet Renal με βοδινό είναι μια ειδική διαιτητική τροφή σχεδιασμένη για γάτες με μειωμένη νεφρική λειτουργία. Η σύνθεσή της έχει προσαρμοστεί ώστε να υποστηρίζει τη νεφρική υγεία, με μειωμένα επίπεδα πρωτεΐνης και φωσφόρου...
1.30€
15.29€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-128
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Renal Chicken 185gr με κοτόπουλο.Για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας σε χρόνια νεφρική ανεπάρκεια και τη μείωση του σχηματισμού οξαλόνης. Το Kattovit Feline Diet - KIDNEY/Renal έχει αναπτυχθεί ειδικά για να παρέχει στις γάτες μειωμένη περιεκτικότητα σ..
2.30€
12.43€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-127
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Renal Chicken 85gr με κοτόπουλο.Για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας σε χρόνια νεφρική ανεπάρκεια και τη μείωση του σχηματισμού οξαλόνης. Το Kattovit Feline Diet - KIDNEY/Renal έχει αναπτυχθεί ειδικά για να παρέχει στις γάτες μειωμένη περιεκτικότητα σε..
1.40€
16.47€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-138
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Renal Chicken 85gr  σε Φακελάκι με Κοτόπουλο.Για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας σε χρόνια νεφρική ανεπάρκεια και τη μείωση του σχηματισμού οξαλόνης. Το Kattovit Feline Diet - KIDNEY/Renal έχει αναπτυχθεί ειδικά για να παρέχει στις γά..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-143
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Sensitive Chicken & Duck σε Φακελάκι 85gr με Κοτόπουλο και Πάπια χωρίς δημητριακά.Για τη μείωση των συμπτωμάτων δυσανεξίας σε πρώτες ύλες και θρεπτικά συστατικά. Η Kattovit Feline Diet - SENSITIVE είναι για ευαίσθητες γάτες που υποφέρουν από ο..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-134
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Sensitive Turkey 185gr με γαλοπούλα χωρίς δημητριακά.Για τη μείωση των συμπτωμάτων δυσανεξίας σε πρώτες ύλες και θρεπτικά συστατικά. Η Kattovit Feline Diet - SENSITIVE είναι για ευαίσθητες γάτες που υποφέρουν από ορισμένες τροφικές αλλεργίες. Χρησιμοποιε..
2.30€
12.43€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-133
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Sensitive Turkey 85gr με γαλοπούλα χωρίς δημητριακά.Για τη μείωση των συμπτωμάτων δυσανεξίας σε πρώτες ύλες και θρεπτικά συστατικά. Η Kattovit Feline Diet - SENSITIVE είναι για ευαίσθητες γάτες που υποφέρουν από ορισμένες τροφικές αλλεργίες. Χρησιμοποιεί..
1.40€
16.47€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-153
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Urinary Special Cream Urinary σε φακελάκι με Κοτόπουλο 6x15gr για Ενήλικες Γάτες.Ειδική κρέμα με κοτόπουλο. Συνιστάται για γάτες με διαταραχές στη λειτουργία του ουροποιητικού τους συστήματος.Νόστιμη κρέμα ως σνακ για να περιποιηθείτε τη γατούλα σ..
3.40€
226.67€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-135
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Urinary Chicken 185gr με κοτόπουλο.Για τη μείωση του σχηματισμού λιθών στρουβίτη. Το Kattovit URINARY αναπτύχθηκε σύμφωνα με τα τελευταία επιστημονικά ευρήματα. Για την πρόληψη των λίθων στρουβίτη που εμφανίζονται συχνά στο FLUTD (= νόσος του κατώτε..
2.30€
12.43€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-139
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Urinary Turkey με Γαλοπούλα σε φακελάκι 85gr.Για τη μείωση του σχηματισμού λιθών στρουβίτη. Το Kattovit URINARY αναπτύχθηκε σύμφωνα με τα τελευταία επιστημονικά ευρήματα. Για την πρόληψη των λίθων στρουβίτη που εμφανίζονται συχνά στο FLUTD (= νόσο..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-130
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Urinary Veal 185gr με μοσχάρι.Για τη μείωση του σχηματισμού λιθών στρουβίτη. Το Kattovit URINARY αναπτύχθηκε σύμφωνα με τα τελευταία επιστημονικά ευρήματα. Για την πρόληψη των λίθων στρουβίτη που εμφανίζονται συχνά στο FLUTD (= νόσος του κατώτερου ουροπο..
2.30€
12.43€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-129
Κονσέρβα Γάτας Kattovit Feline Diet Urinary Veal 85gr με μοσχάρι.Για τη μείωση του σχηματισμού λιθών στρουβίτη. Το Kattovit URINARY αναπτύχθηκε σύμφωνα με τα τελευταία επιστημονικά ευρήματα. Για την πρόληψη των λίθων στρουβίτη που εμφανίζονται συχνά στο FLUTD (= νόσος του κατώτερου ουροποι..
1.40€
16.47€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-140
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Feline Diet Urinary Veal με Μοσχάρι σε φακελάκι 85gr.Για τη μείωση του σχηματισμού λιθών στρουβίτη. Το Kattovit URINARY αναπτύχθηκε σύμφωνα με τα τελευταία επιστημονικά ευρήματα. Για την πρόληψη των λίθων στρουβίτη που εμφανίζονται συχνά στο FLUTD (= νόσος το..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-331
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Gastro Cream με Κοτόπουλο 90gr (6x15gr). Η Kattovit Gastro Cream είναι ένα λειτουργικό σνακ ειδικά σχεδιασμένο για γάτες με ευαίσθητο γαστρεντερικό σύστημα. Η απαλή και κρεμώδης υφή της την καθιστά ιδιαίτερα εύπεπτη και εύκολα αποδεκτή, ακόμη και από απαιτητικές γάτες. Η σύ..
3.40€
37.78€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-152
Συμπληρωματική Τροφή, Λιχουδιά Γάτας Kattovit Renal Cream με Κοτόπουλο 6x15gr.Το Kattovit Renal Cream βοηθάει τις ενήλικες γατούλες με νεφρική ανεπάρκεια. Είναι μια υγρή τροφή σε μορφή κρέμας, σε συσκευασία αποτελούμενη από 6 φακελάκια των 15gr. Πρόκειται για ένα εύγευστο σνακ με..
3.40€
37.78€/kg
Brand: Kattovit Κωδ.: 34-161
Υγρή Τροφή Γάτας Kattovit Vital Care Sterilized Chicken με Κοτόπουλο σε Φακελάκι 85gr.Το Kattovit Vital Care Sterilized μπορεί να βοηθήσει τις στειρωμένες γάτες να διατηρήσουν ένα υγιές ουροποιητικό σύστημα χάρη στον πρόσθετο οξινιστή (DL-μεθειονίνη). Μπορεί επίσης να υποστηρίξει έναν υγιή μεταβολισ..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Leonardo Κωδ.: 07440
Υγρή Τροφή Γάτας Leonardo Beef & Extra Pulled Beef Φακελάκι 70gr.Πλήρης υγρή τροφή χωρίς σιτηρά με ζουμερό πατέ από μοσχάρι σε συνδυασμό με ίνες ξεψαχνισμένου βοδινού, μαγειρεμένου σε σιγανή φωτιά για αρκετές ώρες, για την ενήλικη γατούλα σας.Το λάδι σολομού προσφέρει στη μικρή μας φίλη ..
1.90€
27.14€/kg
Brand: Leonardo Κωδ.: 07583
Υγρή Τροφή, Κονσέρβα Γάτας Leonardo Chicken & Extra Fillet 400gr με Κοτόπουλο. Πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες από 1 έτους.Το πλούσιο μενού με απολαυστικό κοτόπουλο Υψηλή περιεκτικότητα σε κορυφαίας ποιότητας κοτόπουλο εμπλουτισμένο με εξαιρετικά νόστιμα κομμάτια φιλέτου. Σιγομαγειρεμένο στ..
4.30€
10.75€/kg
Brand: Leonardo Κωδ.: 07441
Υγρή Τροφή Γάτας Leonardo Chicken & Extra Pulled Beef Φακελάκι 70gr.Πλήρης υγρή τροφή χωρίς σιτηρά με ζουμερό πατέ από κοτόπουλο σε συνδυασμό με ίνες ξεψαχνισμένου βοδινού, μαγειρεμένου σε σιγανή φωτιά για αρκετές ώρες, για την ενήλικη γατούλα σας.Το λάδι σολομού προσφέρει στη μικρή μας ..
1.90€
27.14€/kg
Brand: Leonardo Κωδ.: 07444
Υγρή Τροφή Γάτας Leonardo Duck & Extra Pulled Beef Φακελάκι 70gr.Πλήρης υγρή τροφή χωρίς σιτηρά με ζουμερό πατέ από πάπια σε συνδυασμό με ίνες ξεψαχνισμένου βοδινού, μαγειρεμένου σε σιγανή φωτιά για αρκετές ώρες, για την ενήλικη γατούλα σας.Το λάδι σολομού προσφέρει στη μικρή μας φίλη μη..
1.90€
27.14€/kg
Brand: Leonardo Κωδ.: 07581
Υγρή Τροφή, Κονσέρβα Γάτας Leonardo Herring & Extra Fillet 400gr με Ρέγγα. Πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες από 1 έτους.Το μενού θαλασσινών μας για όλους τους λάτρεις των ψαριών. Νόστιμη ρέγγα εμπλουτισμένη με γαλοπούλα και επιπλέον γευστικά κομμάτια φιλέτου. Σιγομαγειρεμένο στα υγρα του, το..
4.30€
10.75€/kg
Brand: Leonardo Κωδ.: 07578
Υγρή Τροφή, Κονσέρβα Γάτας Leonardo Lamb & Extra Fillet 400gr με Αρνί. Πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες από 1 έτους.Το εξαίρετο μενού μας με φιλέτα για εκλεκτή απόλαυση. Νόστιμο αρνί εμπλουτισμένο με εξαιρετικά νόστιμα κομμάτια φιλέτου. Σιγομαγειρεμένο στα υγρα του, το κρέας γίνεται μια ακατ..
4.30€
10.75€/kg
Brand: Leonardo Κωδ.: 07443
Υγρή Τροφή Γάτας Leonardo Lamb & Extra Pulled Beef Φακελάκι 70gr.Πλήρης υγρή τροφή χωρίς σιτηρά με ζουμερό πατέ από αρνί σε συνδυασμό με ίνες ξεψαχνισμένου βοδινού, μαγειρεμένου σε σιγανή φωτιά για αρκετές ώρες, για την ενήλικη γατούλα σας.Το λάδι σολομού προσφέρει στη μικρή μας φίλη μη ..
1.90€
27.14€/kg
Εμφάνιση 529 έως 576 από 1056 (22 Σελ.)

Συχνές Ερωτήσεις

Η υγρή τροφή προσφέρει σημαντικά πλεονεκτήματα για τις γάτες, κυρίως λόγω της υψηλής περιεκτικότητάς της σε υγρασία.

Οι περισσότερες γάτες δεν πίνουν αρκετό νερό από μόνες τους, οπότε η υγρή τροφή συμβάλλει ουσιαστικά στην καλύτερη ενυδάτωση και υποστηρίζει την υγεία του ουροποιητικού και των νεφρών.

Είναι επίσης πιο εύγευστη και αρωματική, κάτι που βοηθά ιδιαίτερα επιλεκτικές γάτες ή γάτες με μειωμένη όρεξη να τρώνε πιο πρόθυμα.

Η μαλακή υφή της διευκολύνει τη μάσηση και είναι ιδανική για γατάκια, ηλικιωμένες γάτες ή γάτες με οδοντικά προβλήματα.

Βάσει σωματικού βάρους, ενεργειακών αναγκών και επίπεδου δραστηριότητας.

Ακολούθησε τη δοσολογία στη συσκευασία ως αρχική κατεύθυνση, προσαρμόζοντας ανάλογα με κατάσταση σώματος και άλλα τρόφιμα που δίνεις.

Ναι, μπορείς να δίνεις μόνο υγρή τροφή στη γάτα σου, αρκεί να είναι πλήρης και ισορροπημένη και όχι συμπληρωματική.

Μια πλήρης υγρή τροφή καλύπτει όλες τις καθημερινές διατροφικές ανάγκες της γάτας, αρκεί να δίνεται στη σωστή ποσότητα.

Δώσε σημασία σε ισορροπία θρεπτικών ουσιών και επαρκή ταυρίνη.

Σε μερικές περιπτώσεις, συμπλήρωμα ξηράς μπορεί να βοηθήσει στη φροντίδα δοντιών.

Οι διαφορετικές μορφές υγρής τροφής αφορούν κυρίως την υφή και την παρουσίαση, όχι τόσο τη διατροφική αξία.

Η βασική διαφορά είναι στον τρόπο που επεξεργάζεται και σερβίρεται η ίδια περίπου πρώτη ύλη.

Η τροφή σε ζελέ αποτελείται από κομμάτια κρέατος δεμένα μέσα σε ζελατινώδη υφή.

Είναι πιο συμπαγής και συχνά προτιμάται από γάτες ή σκύλους που τους αρέσει να «μασάνε» τα κομματάκια και να γλείφουν το ζελέ.

Η τροφή σε σάλτσα περιέχει κομμάτια κρέατος μέσα σε πιο ρευστό υγρό.

Είναι πιο ζουμερή, αρωματική και συνήθως πιο ελκυστική για επιλεκτικά ζώα, γιατί η σάλτσα ενισχύει τη γεύση και το άρωμα.

Το πατέ έχει ομοιόμορφη, λεία υφή χωρίς εμφανή κομμάτια. Είναι πιο εύκολο στη μάσηση και ιδανικό για γατάκια, ηλικιωμένες γάτες ή ζώα με οδοντικά προβλήματα.

Διατροφικά, εφόσον πρόκειται για πλήρη τροφή, οι διαφορές είναι μικρές. Η επιλογή γίνεται κυρίως με βάση τις προτιμήσεις και τις ανάγκες του ζώου.

Σε θερμοκρασία δωματίου ώστε να αναδειχθεί άρωμα και να διευκολυνθεί η κατανάλωση.

Απέφυγε πολύ κρύα/καυτή τροφή που μπορεί να μειώσει την όρεξη ή να προκαλέσει δυσφορία.