Μενού
Το Καλάθι σας

Υγρή Τροφή Για Γάτες - Κονσέρβες Για Γάτες

Πού θα βρείτε την καλύτερη υγρή τροφή για γάτες; Μόνο στο Pet Shop 88! Στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα θα βρείτε εύγεστη υγρή τροφή για γάτες και πεντανόστιμες κονσέρβες για γάτες από τα μεγαλύτερα brands της αγοράς! Ταΐστε την γατούλα σας με γευστικές μπουκίτσες από κρέας ή ψάρι και φρέσκα λαχανικά.

Βρείτε κονσέρβες σε πολύ χαμηλές τιμές και εξασφαλίστε:

  • πλήρη και ισορροπημένη διατροφή για την ψιψίνα σας, ακόμα και για ειδικές περιπτώσεις (π.χ. στειρωμένες γάτες) 
  • υγιές ουροποιητικό 
  • λαμπερό τρίχωμα

Επιλέξτε την ιδανική κονσέρβα για τη γατούλα σας με ένα κλικ! Άμεση παράδοση στο χώρο σας!

Brand: Pro Plan Κωδ.: 12601701
Συμπλήρωμα διατροφής γάτας Pro Plan Cat Hydra Care με Σολομό 75gr.Μπορείτε να οδηγήσετε μια γάτα στο νερό, αλλά δεν μπορείτε να την αναγκάσετε να πιει. Η Nestlé Purina PetCare πιστεύει ότι το νέο της συμπλήρωμα διατροφής, Hydra Care, είναι η απάντηση για γάτες που δεν καταναλώνουν αρκετό νερό, ένα ..
1.05€
14.00€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12457642
Υγρή Τροφή Γάτας Pro Plan Delicate Digestion Γαλοπούλα σε Σάλτσα 85gr.PRO PLAN DELICATE DIGESTION ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ΣΕ ΣΑΛΤΣΑ 85gr. H PRO PLAN περιέχει συγκεκριμένους συνδυασμούς συστατικών, επιστημονικά σχεδιασμένους για να επηρεάσουν την μακρόχρονη υγεία της γάτας. Η PRO PLAN DELICATE NUTRISAVOUR Tur..
1.30€
15.29€/kg
Pro Plan Delicate Digestion Ψάρια του Ωκεανού σε Σάλτσα 85gr
Προσωρινά μη διαθέσιμο
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12559492
Υγρή τροφή Pro Plan Delicate Digestion Ψάρια του Ωκεανού σε Σάλτσα 85gr.H PRO PLAN Delicate Digestion περιέχει συγκεκριμένους συνδυασμούς συστατικών, επιστημονικά σχεδιασμένους για να επηρεάσουν την μακρόχρονη υγεία της γάτας. Είναι μία πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες με τρυφερά κομμα..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12513737
Υγρή τροφή Γάτας Pro Plan Adult Indoor Salmon in Gravy 85gr. Δεν είναι απλώς γευστικό — είναι ένα γεύμα που βοηθά στη μείωση των ενοχλητικών τριχομπαλών.Ικανοποιήστε τις γευστικές απαιτήσεις της γάτας σας ενώ φροντίζετε τις ανάγκες της ως γάτα εσωτερικού χώρου με το Purina Pro Plan Cat Adult In..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12550679
Υγρή Τροφή - Φακελάκια για Γατάκια Pro Plan Kitten Nutrisavour με Γαλοπούλα σε Σάλτσα 85gr.H PRO PLAN περιέχει συγκεκριμένους συνδυασμούς συστατικών, επιστημονικά σχεδιασμένους για να επηρεάσουν την μακρόχρονη υγεία της γάτας. Η PRO PLAN JUNIOR NUTRISAVOUR είναι μία πλήρης τροφή για γατάκια με ..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12559469
Υγρή Τροφή Γάτας Pro Plan Sterilised Maintenance Βοδινό σε Σάλτσα 85gr. H PRO PLAN περιέχει συγκεκριμένους συνδυασμούς συστατικών, επιστημονικά σχεδιασμένους για να επηρεάσουν την μακρόχρονη υγεία της γάτας. Η Pro Plan Sterilised Maintenance είναι μία πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες με τρυφερά ..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12570563
Υγρή τροφή Γάτας Pro Plan Sterilised Maintenance Γαλοπούλα σε Ζελέ 85gr.H PRO PLAN περιέχει συγκεκριμένους συνδυασμούς συστατικών, επιστημονικά σχεδιασμένους για να επηρεάσουν την μακρόχρονη υγεία της γάτας. Η PRO PLAN Sterilised Turkey in Jelly είναι μία πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες με τρυφερά κ..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12457648
Υγρή Τροφή - Φακελάκια Γάτας Pro Plan Sterilised Maintenance Κοτόπουλο σε Σάλτσα 85gr. H PRO PLAN περιέχει συγκεκριμένους συνδυασμούς συστατικών, επιστημονικά σχεδιασμένους για να επηρεάσουν την μακρόχρονη υγεία της γάτας. Η PRO PLAN STERILISED NUTRISAVOUR είναι μία πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες μ..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12570592
Υγρή τροφή Pro Plan Sterilised Maintenance Ψάρια του Ωκεανού σε Ζελέ 85gr.H PRO PLAN περιέχει συγκεκριμένους συνδυασμούς συστατικών, επιστημονικά σχεδιασμένους για να επηρεάσουν την μακρόχρονη υγεία της γάτας. Η PRO PLAN Sterilised Ocean Fish in Jelly είναι μία πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες με τρυ..
1.30€
15.29€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12606240
Pro Plan Κονσέρβα Γάτας Adult Delicate Digestion Turkey Mousse 85g Μους με Γαλοπούλα.Πλήρης και ισορροπημένη υγρή τροφή για ενήλικες γάτες με ευαίσθητο πεπτικό σύστημα, ευαισθησία στο δέρμα ή επιλεκτική όρεξη. Περιέχει γαλοπούλα ως μοναδική πηγή ζωικής πρωτεΐνης για αυξημένη αποδοχή και εύπεπτη θρέψ..
1.33€
15.65€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12601013
Pro Plan Κονσέρβα Γάτας Adult Sterilised Maintenance Salmon and Tuna 85g Πατέ με Σολομό και Τόνο.Η Purina Pro Plan Sterilised Maintenance είναι μια πλήρης υγρή τροφή σε υφή πατέ, ειδικά σχεδιασμένη για στειρωμένες ενήλικες γάτες. Με προσεκτικά επιλεγμένα συστατικά και υπέροχη γεύση από τόνο και σολο..
1.33€
15.65€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12600643
Pro Plan Κονσέρβα Γάτας Senior Cat 7+ Longevis Tuna Mousse 85g Μους με Τόνο.Η Purina Pro Plan Longevis είναι μια προηγμένη πλήρης υγρή τροφή ειδικά σχεδιασμένη για γάτες άνω των 7 ετών. Η σύνθεσή της βασίζεται στο πατενταρισμένο σύμπλεγμα Longevis®, το οποίο έχει αποδειχθεί ότι παρατείνει το προσδόκ..
1.33€
15.65€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12606226
Pro Plan Κονσέρβα για Γατάκια Baby Kitten Healthy Start Chicken Mousse 85g Μους με Κοτόπουλο.Το Pro Plan Baby Kitten Mousse με Κοτόπουλο είναι μία πλήρης υγρή τροφή ειδικά σχεδιασμένη για γατάκια από την απογαλάκτιση έως 12 μηνών, καθώς και για εγκυμονούσες ή θηλάζουσες γάτες. Η απαλή υφή τύπου mous..
1.33€
15.65€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12458950
Pro Plan Κονσέρβα για Γατάκια Kitten Healthy Start Chicken Mousse 85g Μους με Κοτόπουλο.Το Pro Plan Baby Kitten Mousse με Κοτόπουλο είναι μία πλήρης υγρή τροφή ειδικά σχεδιασμένη για γατάκια, καθώς και για εγκυμονούσες ή θηλάζουσες γάτες. Η απαλή υφή τύπου mousse και η υψηλή πεπτικότητα βοηθούν τα γ..
1.33€
15.65€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12507949
Υγρή Τροφή, Κλινική Δίαιτα γάτας Purina Pro Plan NF Early Care Feline Φακελάκι 85gr με Κοτόπουλο.Πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες γάτες για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας σε περιπτώσεις χρόνιας νεφρικής ανεπάρκειας, με περιορισμένες αλλά υψηλής ποιότητας πρωτεΐνες και περιορισμένα ..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12506413
Κλινική δίαιτα, φακελάκι γάτας Purina Pro Plan NF Feline 85gr με κοτόπουλο, για την υποστήριξη νεφρικής ανεπάρκειας.Πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες και ηλικιωμένες γάτες για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας στα πρώιμα στάδια της χρόνιας νεφρικής ανεπάρκειας.Ενδείξεις:Χρόνια νεφρική ..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12506422
Κλινική δίαιτα, φακελάκι γάτας Purina Pro Plan Nf Feline 85gr με σολομό, για την υποστήριξη νεφρικής ανεπάρκειας.Πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες και ηλικιωμένες γάτες για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας στα πρώιμα στάδια της χρόνιας νεφρικής ανεπάρκειας.Ενδέιξεις:Χρόνια νεφρική ανε..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12508584
Κλινική δίαιτα, φακελάκι pouch για γάτες Purina pro plan OM Feline 85gr Με Κοτόπουλο.Ενδείξεις:Παχυσαρκία και διαχείριση βάρους.Δυσκοιλιότητα.Υπερλιπιδαιμία.Σακχαρώδης διαβήτης σε υπέρβαρες γάτες.Κύρια Χαρακτηριστικά:Βοηθά προάγοντας την απώλεια λίπους ενώ διατηρεί τη μυική μάζα κατά την απώλεια βάρ..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12572283
Κλινική Δίαιτα, Υγρή Τροφή Purina Pro Plan Veterinary Diets Cat Cat DM Diabetes Management Φακελάκι 85g με κοτόπουλο.Το Purina PVD DM Diabetes Management προσφέρει μια ειδικά διαμορφωμένη διατροφή για γάτες με διαβήτη. Η συνταγή αυτή βοηθά στη ρύθμιση των επιπέδων γλυκόζης στο αίμα, παρέχοντας ταυτό..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12507931
Κλινική Δίαιτα, φακελάκι Purina Pro Plan Veterinary Diets Cat UR Φακελάκι 85g με κοτόπουλο.Πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες γάτες, για τη διάλυση των λίθων στρουβίτη και τον περιορισμό της επανεμφάνισης των λίθων στρουβίτη με ιδιότητες οξίνισης των ούρων και χαμηλά επίπεδα μαγνησίου.Ενδείξε..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12507915
Κλινική Δίαιτα, φακελάκι Purina Pro Plan Veterinary Diets Cat UR Φακελάκι 85g με σολομό.Πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες γάτες, για τη διάλυση των λίθων στρουβίτη και τον περιορισμό της επανεμφάνισης των λίθων στρουβίτη με ιδιότητες οξίνισης των ούρων και χαμηλά επίπεδα μαγνησίου.Με γεύση σ..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12603041
Κλινική δίαιτα, κονσέρβα Purina Pro Plan Veterinary Diets DM Diabetes Management can195gr Pate γάτας. Πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες γάτες, για τη ρύθμιση της παροχής γλυκόζης (σακχαρώδης διαβήτης) με χαμηλή περιεκτικότητα σε ταχέως διασπώμενους προς γλυκόζη, υδατάνθρακες.Κύρια Χαρακ..
2.50€
12.82€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12603137
Κλινική δίαιτα, κονσέρβα γάτας Purina Veterinary Diets NF Renal Function Advanced Care 195gr για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας σε περίπτωση χρόνιας νεφρικής ανεπάρκειας. Πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες γάτες, για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας σε περίπτωση χρόνιας νεφρικ..
2.50€
12.82€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12603144
Κλινική Δίαιτα, κονσερβάκι Purina Pro Plan Veterinary Diets Cat UR 195g με Γαλοπούλα. Πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες γάτες, για τη διάλυση των λίθων στρουβίτη και τον περιορισμό της επανεμφάνισης των λίθων στρουβίτη με ιδιότητες οξίνισης των ούρων και χαμηλά επίπεδα μαγνησίου.Ενδείξεις:Δι..
2.50€
12.82€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12602940
Η κλινική δίαιτα, κονσέρβα Purina pro plan Veterinary Diets Feline EN Gastrointestinal can αποτελεί μία καλή επιλογή για γάτες με παροδικά ή χρόνια γαστρεντερικά προβλήματα ή ασθένειες που εμποδίζουν την πρόσληψη θρεπτικών ουσιών.Ενδείξεις: Οξεία ή χρόνια γαστρεντερική νόσος.Οξεία ή χρόνια διάρ..
2.50€
12.82€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12507937
Η Purina Pro Plan Veterinary Diets Feline EN Gastrointestinal είναι μια πλήρης διαιτητική τροφή για ενήλικες γάτες και γατάκια για την αντιμετώπιση της διάρροιας. Είναι παρασκευασμένη με ιδιαίτερα εύπεπτα συστατικά, υψηλή ενεργειακή πυκνότητα και περιέχει αυξημένο επίπεδο ηλεκτρολυτών και υψηλέ..
1.20€
14.12€/kg
Brand: Pro Plan Κωδ.: 12507932
Η κλινική δίαιτα, φακελάκι Purina pro plan Veterinary Diets Feline EN pouch με σολομό αποτελεί μία καλή επιλογή για γάτες με παροδικά ή χρόνια γαστρεντερικά προβλήματα ή ασθένειες που εμποδίζουν την πρόσληψη θρεπτικών ουσιών.Ενδείξεις:Οξεία ή χρόνια γαστρεντερική νόσος. Οξεία ή χρόνια διάρροια...
1.20€
14.12€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3622010
Κλινική Δίαιτα, Υγρή Τροφή Γάτας Royal Canin Cat Gastro Fibre Response Intestinal pouch 12x85gr (12τμχ - Φακελάκια).Η Royal Canin Veterinary Feline Gastrointestinal Fibre Response σε σάλτσα είναι μια πλήρης διαιτητική τροφή ειδικά σχεδιασμένη για γάτες με χρόνια δυσκοιλιότητα ή άλλες γαστρεντερικές ..
17.90€
17.55€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3639002
Royal Canin Cat Gastro Intestinal Kitten Can 195grΒΕΛΤΙΣΤΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ Φόρμουλα υψηλής ενέργειας με προσαρμοσμένα επίπεδα θρεπτικών ουσιών (συμπεριλαμβανομένων πρωτεϊνών και ασβεστίου) που καλύπτουν τις ανάγκες ανάπτυξης των νεαρών γατών.ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΥΦΗ Ειδική υφή μους για τη διευκόλυνση της πρ..
3.40€
17.44€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3638010
Royal Canin Cat Gastro Intestinal pouch 12x85gr (12Τμχ).ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΠΕΨΗΣ:Μια εξαιρετικά εύπεπτη φόρμουλα με ισορροπημένες ίνες, η οποία περιλαμβάνει πρεβιοτικά, για την υποστήριξη της υγιούς πέψης και εντερικής λειτουργίας.ΥΨΗΛΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ:Υψηλό ενεργειακό περιεχόμενο για τη μείωση του όγκου των γευμά..
17.50€
17.16€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2609010
Υγρή τροφή Royal Canin Cat Instinctive +7 in Gravy 12x85gr για ενήλικες γάτες πάνω των 7 ετών (κομμάτια σε σάλτσα).Κατάλληλο για γάτες άνω των 7 ετών, το ROYAL CANIN® Instinctive 7+ είναι ειδικά διαμορφωμένο με όλες τις διατροφικές ανάγκες της ενήλικης γάτας σας. Καθώς η γάτα σας μεγαλώνει σε ηλικία..
19.44€
19.06€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2602010
Royal Canin Cat Instinctive in Gravy 12x85gr. Υγρή τροφή Royal Canin Instinctive για ενήλικες γάτες, ζουμερά κομματάκια σε νόστιμη σάλτσα, υγιεινή διατροφή σε φακελάκι φρεσκάδας με βέλτιστο προφίλ θρεπτικών συστατικών για μακρόχρονη αποδοχή. Για την Royal Canin ισχύει ότι η διατροφή της γάτας πρέπ..
17.40€
17.06€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3628010
Η Royal Canin Veterinary Health Nutrition Satiety Weight Management είναι μια εξειδικευμένη κλινική δίαιτα σε φακελάκια, σχεδιασμένη για γάτες άνω των 6 μηνών με υπερβολικό βάρος ή παχυσαρκία. Στόχος της είναι να υποστηρίξει την ασφαλή και ελεγχόμενη απώλεια βάρους, χωρίς να στερεί βασικά θρεπτικά σ..
19.00€
18.63€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2640010
Η Royal Canin Sensory Feel in Gravy είναι μια πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες, ειδικά σχεδιασμένη ώστε να προσφέρει μια ξεχωριστή αισθητηριακή εμπειρία μέσα από την υφή της τροφής και να μετατρέπει το καθημερινό γεύμα σε μια εμπειρία απόλαυσης. Για τις γάτες, η αίσθηση της τροφής στο στόμα παίζ..
19.70€
19.31€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2639010
Η Royal Canin Sensory Taste in Gravy είναι μια πλήρης υγρή τροφή για ενήλικες γάτες, σχεδιασμένη να διεγείρει τη μοναδική αίσθηση γεύσης τους και να προσφέρει μια πιο πλούσια αισθητηριακή εμπειρία κατά τη σίτιση. Οι γάτες, λόγω της φυσικής σαρκοφαγικής τους φύσης, παρουσιάζουν ιδιαίτερη ευαισθησία σ..
19.70€
19.31€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2611010
Royal Canin Cat Sterilised in Gravy 12x85gr​. Υγρή τροφή Royal Canin Sterilised για ενήλικες, στειρωμένες γάτες άνω του 1 έτους, λεπτά κομματάκια, ενισχύει την υγεία του ουροποιητικού, συμβάλλει στη διατήρηση ιδανικού βάρους, ιδιαίτερα γευστική. Οι στειρωμένες γάτες έχουν συνήθως τάσεις παχυσαρκία..
17.50€
17.16€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2622010
Royal Canin Cat Sterilised in Jelly 12x85gr. Υγρή τροφή Royal Canin Sterilised για ενήλικες, στειρωμένες γάτες άνω του 1 έτους, λεπτά κομματάκια, ενισχύει την υγεία του ουροποιητικού, συμβάλλει στη διατήρηση ιδανικού βάρους, ιδιαίτερα γευστική. Οι στειρωμένες γάτες έχουν συνήθως τάσεις παχυσαρκίας..
17.50€
17.16€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2617010
Royal Canin Cat Sterilised Loaf 12x85gr. Η στείρωση είναι μια διαδικασία που αλλάζει τη ζωή όχι μόνο λόγω της διακοπής της εγκυμοσύνης και των τυπικών ωφελειών για την υγεία, αλλά και με τους τρόπους που αλλάζουν τα ενεργειακά επίπεδα της γάτας σας και τα συγκεκριμένα θρεπτικά συστατικά που χρειάζο..
17.50€
17.16€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2645010
Royal Canin Cat Ultra Light in Gravy 12x85gr. Πλήρης τροφή για ενήλικες γάτες (ψιλοκομμένες φέτες σε σάλτσα).-19% Λιγότερες θερμίδες Βοηθά στη μείωση της πρόσληψης θερμίδων από τις γάτες. Περιέχει L-καρνιτίνη.Μυϊκη Μάζα Υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες.Υγιες ουροποιητικό σύστημα ..
18.90€
37.80€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: R601188
Υγρή Τροφή Γάτας Royal Canin Ageing 11+ Κομματάκια σε Σάλτσα 12x85gr.Η Royal Canin Ageing 11+ σε σάλτσα είναι πλήρης υγρή τροφή, ειδικά σχεδιασμένη για γάτες ηλικίας 11 ετών και άνω, καλύπτοντας τις ιδιαίτερες διατροφικές ανάγκες της ώριμης ηλικίας.Η εύπεπτη υφή και η υψηλή γευστικότητα προσφέρουν μ..
19.00€
18.63€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: R601184
Η Royal Canin Ageing 11+ κομματάκια σε ζελέ είναι μια πλήρης υγρή τροφή ειδικά σχεδιασμένη για γάτες άνω των 11 ετών.Καθώς οι γάτες εισέρχονται στην τρίτη ηλικία, οι ανάγκες τους για υγεία και ευεξία αλλάζουν, καθιστώντας απαραίτητη μια διατροφή που υποστηρίζει τη ζωτικότητά τους.Η συγκεκρι..
20.00€
19.61€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2624010
Υγρή Τροφή Γάτας Royal Canin Indoor Sterilised Κομματάκια σε σάλτσα 12x85gr.Η Royal Canin Indoor Sterilised σε σάλτσα είναι πλήρης και ισορροπημένη υγρή τροφή, ειδικά σχεδιασμένη για ενήλικες, στειρωμένες γάτες που ζουν σε εσωτερικό χώρο.Η εξειδικευμένη σύνθεσή της υποστηρίζει την υγιή πέψη, χάρη στ..
19.00€
18.63€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 2626010
Υγρή Τροφή Γάτας Royal Canin Indoor Sterilised Κομματάκια σε Ζελέ 12x85gr.Η Royal Canin Indoor Sterilised σε ζελέ είναι πλήρης και ισορροπημένη υγρή τροφή, ειδικά σχεδιασμένη για ενήλικες, στειρωμένες γάτες που ζουν σε εσωτερικό χώρο.Η προσεγμένη σύνθεσή της υποστηρίζει την υγιή πεπτική λειτουργία, ..
19.00€
18.63€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 4020010
Royal Canin Diabetic 12x85gr  (12τμχ).Η Royal Canin DIABETIC είναι μια πλήρης διαιτητική τροφή για γάτες με σκοπό τη ρύθμιση της παροχής γλυκόζης (σακχαρώδης διαβήτης). Η τροφή αυτή έχει χαμηλή περιεκτικότητα σε ταχέως διασπώμενους προς γλυκόζη υδατάνθρακες. ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ: Πριν από τη χρησιμοποίηση..
17.70€
17.35€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3620010
Royal Canin Veterinary Health Nutrition (VHN) Cat Early Renal 12x85gr (12 Τεμάχια).Η ROYAL CANIN EARLY RENAL λεπτοκομμένες φέτες σε σάλτσα είναι μια πλήρης διαιτητική τροφή για γάτες με σκοπό την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας σε περίπτωση χρόνιας νεφρικής ανεπάρκειας, χάρη στη χαμηλή περιεκτικ..
18.90€
18.53€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3612010
Η συγκεκριμένη κτηνιατρική υγρή δίαιτα έχει σχεδιαστεί για γάτες με χρόνια νεφρική δυσλειτουργία, με στόχο την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας και τη βελτίωση της ποιότητας ζωής.Η σύνθεσή της εστιάζει στον περιορισμό του φωσφόρου και στη χρήση πρωτεϊνών υψηλής βιολογικής αξίας. Η υφή σε λεπτοκομ..
19.80€
19.41€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3614010
Royal Canin Diet Cat Renal Fish pouch 12x85g. Η RENAL είναι μια πλήρης διαιτητική τροφή για γάτες με σκοπό: - την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας σε περίπτωση χρόνιας νεφρικής ανεπάρκειας, χάρη στην χαμηλή περιεκτικότητα σε φωσφόρο και την περιορισμένη περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες υψηλής όμω..
19.80€
19.41€/kg
Brand: Royal Canin Κωδ.: 3619010
Royal Canin Diet Cat Renal Loaf 12x85gr (12 Τεμάχια).5A. ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΦΡΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣΦόρμουλα με χαμηλή περιεκτικότητα σε φωσφόρο και μέτρια σε πρωτεΐνη υψηλής ποιότητας για την υποστήριξη της νεφρικής λειτουργίας. Βοηθάει στη βελτίωση της ποιότητας ζωής της γάτας.5B. ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΠροσαρ..
19.80€
19.41€/kg
Εμφάνιση 385 έως 432 από 1056 (22 Σελ.)

Συχνές Ερωτήσεις

Η υγρή τροφή προσφέρει σημαντικά πλεονεκτήματα για τις γάτες, κυρίως λόγω της υψηλής περιεκτικότητάς της σε υγρασία.

Οι περισσότερες γάτες δεν πίνουν αρκετό νερό από μόνες τους, οπότε η υγρή τροφή συμβάλλει ουσιαστικά στην καλύτερη ενυδάτωση και υποστηρίζει την υγεία του ουροποιητικού και των νεφρών.

Είναι επίσης πιο εύγευστη και αρωματική, κάτι που βοηθά ιδιαίτερα επιλεκτικές γάτες ή γάτες με μειωμένη όρεξη να τρώνε πιο πρόθυμα.

Η μαλακή υφή της διευκολύνει τη μάσηση και είναι ιδανική για γατάκια, ηλικιωμένες γάτες ή γάτες με οδοντικά προβλήματα.

Βάσει σωματικού βάρους, ενεργειακών αναγκών και επίπεδου δραστηριότητας.

Ακολούθησε τη δοσολογία στη συσκευασία ως αρχική κατεύθυνση, προσαρμόζοντας ανάλογα με κατάσταση σώματος και άλλα τρόφιμα που δίνεις.

Ναι, μπορείς να δίνεις μόνο υγρή τροφή στη γάτα σου, αρκεί να είναι πλήρης και ισορροπημένη και όχι συμπληρωματική.

Μια πλήρης υγρή τροφή καλύπτει όλες τις καθημερινές διατροφικές ανάγκες της γάτας, αρκεί να δίνεται στη σωστή ποσότητα.

Δώσε σημασία σε ισορροπία θρεπτικών ουσιών και επαρκή ταυρίνη.

Σε μερικές περιπτώσεις, συμπλήρωμα ξηράς μπορεί να βοηθήσει στη φροντίδα δοντιών.

Οι διαφορετικές μορφές υγρής τροφής αφορούν κυρίως την υφή και την παρουσίαση, όχι τόσο τη διατροφική αξία.

Η βασική διαφορά είναι στον τρόπο που επεξεργάζεται και σερβίρεται η ίδια περίπου πρώτη ύλη.

Η τροφή σε ζελέ αποτελείται από κομμάτια κρέατος δεμένα μέσα σε ζελατινώδη υφή.

Είναι πιο συμπαγής και συχνά προτιμάται από γάτες ή σκύλους που τους αρέσει να «μασάνε» τα κομματάκια και να γλείφουν το ζελέ.

Η τροφή σε σάλτσα περιέχει κομμάτια κρέατος μέσα σε πιο ρευστό υγρό.

Είναι πιο ζουμερή, αρωματική και συνήθως πιο ελκυστική για επιλεκτικά ζώα, γιατί η σάλτσα ενισχύει τη γεύση και το άρωμα.

Το πατέ έχει ομοιόμορφη, λεία υφή χωρίς εμφανή κομμάτια. Είναι πιο εύκολο στη μάσηση και ιδανικό για γατάκια, ηλικιωμένες γάτες ή ζώα με οδοντικά προβλήματα.

Διατροφικά, εφόσον πρόκειται για πλήρη τροφή, οι διαφορές είναι μικρές. Η επιλογή γίνεται κυρίως με βάση τις προτιμήσεις και τις ανάγκες του ζώου.

Σε θερμοκρασία δωματίου ώστε να αναδειχθεί άρωμα και να διευκολυνθεί η κατανάλωση.

Απέφυγε πολύ κρύα/καυτή τροφή που μπορεί να μειώσει την όρεξη ή να προκαλέσει δυσφορία.